biurorachunkowe | MF: Ulga termomodernizacyjna do 53 tys. zł
16404
post-template-default,single,single-post,postid-16404,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1200,qode-theme-ver-13.1.1,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

MF: Ulga termomodernizacyjna do 53 tys. zł

MF: Ulga termomodernizacyjna do 53 tys. zł

Do 53 tys. zł będzie można odliczyć od dochodu w ramach nowej ulgi podatkowej na termomodernizację domu. Taką możliwość przewiduje projekt przygotowany przez Ministerstwo Finansów. Ulga podatkowa ma obowiązywać od początku przyszłego roku.

Projekt opublikowany został w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. Chodzi o nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

W projekcie proponowana jest ulga podatkowa dla podatników, którzy rozliczają się według skali 19 proc., albo płacą podatek ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, którzy będą mogli odliczyć od dochodu wydatki poniesione termomodernizację. Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu, propozycja dotyczy tych, którzy są właścicielami domów jednorodzinnych a termomodernizacja została przeprowadzona na podstawie audytu.

Możliwe będzie odliczenie 23 proc. wydatków termomodernizacyjnych, jednak nie może to być więcej niż 53 tys. zł. Ulga ma obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

No Comments

Post A Comment