biurorachunkowe | Fiskus bierze się za kupujących na Aliexpress. Pomoże w tym Poczta Polska
16419
post-template-default,single,single-post,postid-16419,single-format-standard,cookies-not-set,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1200,qode-theme-ver-13.1.1,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Fiskus bierze się za kupujących na Aliexpress. Pomoże w tym Poczta Polska

Fiskus bierze się za kupujących na Aliexpress. Pomoże w tym Poczta Polska

Fiskus chce dobrać się do tych klientów z Polski, którzy robią zakupy w chińskich sklepach, m.in. na Aliexpress. Urząd Skarbowy chce mieć pewność, że od każdego zakupionego towaru zostanie odprowadzony VAT. Pomoże w tym Poczta Polska, która będzie monitorować przesyłki z Chin i przekazywać informacje fiskusowi.

Fiskus zamierza zająć się klientami, którzy kupują towary w chińskich sklepach. Do tej pory przymykano na to oko, ale ma się to wkrótce zmienić. Urząd Skarbowy chce w końcu ukrócić proceder związany z unikaniem płacenia podatku VAT. W realizacji celu ma pomóc Poczta Polska. W resorcie powstał już specjalny zespół, który ma zająć się rozwiązaniem problemu z niepłaceniem VAT-u za produkty z Chin. Specjaliści mają opracować sposób na ściąganie podatku za towary kupowane przez Polaków na Aliexpress. Poczta Polska prawdopodobnie będzie monitorować takie przesyłki i następnie przekazywać dane klientów fiskusowi. Poczta rzekomo zawarła już stosowne porozumienie z Krajową Administracją Skarbową. Ma ono być związane ze współpracą w zakresie odprawy celnej przesyłek pocztowych.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie nowy pomysł fiskusa wejdzie w życie. Pewnym jest tylko, że w przygotowaniu są odpowiednie rozporządzenia, które zapewnią możliwość rozpoczęcia działać w zakresie ściągania podatku od chińskich towarów.

Źródło: www.komputerswiat.pl

No Comments

Post A Comment