biurorachunkowe | ZUS: ułatwienia na PUE ZUS w obsłudze z e-ZLA
16441
post-template-default,single,single-post,postid-16441,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,qode_grid_1200,qode-theme-ver-13.1.1,qode-theme-starflix,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

ZUS: ułatwienia na PUE ZUS w obsłudze z e-ZLA

ZUS: ułatwienia na PUE ZUS w obsłudze z e-ZLA

Od 12 września 2018 r. udostępniliśmy nową wersję portalu PUE, która wprowadziła zmiany optymalizacyjne dla płatników składek w związku z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi (e-ZLA) – poinformował ZUS. Płatnicy mają teraz możliwość tworzenia zbiorczych raportów, które zawierają niezbędne informacje z dokumentów e-ZLA.

Generowane raporty ułatwiają wprowadzanie informacji, które wynikają z elektronicznych zwolnień, np. do systemów kadrowo-płacowych. Jest to duże ułatwienie szczególnie dla płatników, którzy zgłaszają wiele osób ubezpieczonych, ale z funkcjonalności może skorzystać każdy płatnik, bez względu na liczbę ubezpieczonych. Użytkownik PUE ZUS może sam definiować odpowiednie kryteria do raportów. Raporty generują się w godzinach nocnych, a w momencie wygenerowania takiego raportu system wysyła wiadomość e-mail z informacją o możliwości pobrania go.

Aby pobrać wygenerowane pliki, które zawierają dane z e-ZLA bez potrzeby logowania się do PUE, płatnicy mogą wykorzystać usługę udostępnioną przez ZUS. Usługa wystawiona jest publicznie, tak żeby każdy płatnik mógł z niej skorzystać. Wymagania techniczne znajdują się w instrukcji dedykowanej m.in. dla wytwórcy programów płacowo-kadrowych.

www.zus.pl

No Comments

Post A Comment